Алгоритм дій при виникненні
надзвичайних ситуацій


Порядок дій персоналу навчального закладу щодо дії при пожежі

Кожний працівник закладу освіти при виявленні пожежі або ознак горіння (задимлення, запах гару, підвищення температури і т.п.) повинен: негайно повідомити про це за телефоном 101, 102 в пожежнорятувальну службу (при цьому необхідно назвати адресу об`єкту, місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище);

Особи, які в установленому порядку призначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, після прибуття до місця пожежі повинні;

1. Повідомити про виникнення пожежі за телефоном 101, 102 в пожежно - рятувальну службу.

2. Здійснити оповіщення людей про пожежу.

3. Поставити до відома керівництво і чергові служби об`єкту, ланку пожежогасіння, добровільну пожежну дружину.

4. У разі загрози життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього наявні сили і засоби.

5. Видалити за межі небезпечної зони всіх учасників освітнього процесу, що не беруть участь в гасінні пожежі.

6. Забезпечити дотримання вимог безпеки працівниками, що беруть участь в гасінні пожежі.

7. Одночасно з гасінням пожежі організуватиевакуацію і захист матеріальних цінностей.

8. Організувати зустріч підрозділів пожежно - рятувальної служби надати допомогу у виборі найкоротшого шляху для під`їзду до осоредку пожежі і у війти в склад штабу пожежогасіння.




Пам`ятка щодо першочергових дій у разі виявлення вибухових пристроїв

Для керівництва

1. Керівнику об`єкта при одержанні інформації про виявлення підозрілого предмета на території об`єкта необхідно негайно повідомити про це чергові частини правоохоронних органів за телефонами:

· чергового УСБУ в Харківській області - 700-34-50;

· чергового ГУМВСУ в Харківській області - 057-705-96-82 або 102.

Шляхом опитування заявника та очевидців з`ясувати:

- час виявлення підозрілого предмета;

-точне визначення його місце перебування;

- відомості про особу, яка залишила підозрілий предмет (чоловік, жінка, вік, прикмети, одяг, хода тощо).

1. Зафіксувати установчі дані осіб, які виявили подозрілу знахідку та забезпечити їхню присутність на момент прибуття оперативно - слідчої групи правоохоронних органів.

2. Дати вказівку не наближатися, не торкатися, не розкривати, не перевертати мпідрозділу знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском, не користуватися радіо та електроапаратурою, переговорними пристроями поблизу підозрілої знахідки.

3. Дати вказівку на тимчасову зупинку роботи об`єкта або окремих структурних підрозділів. організувати евакуацію персоналу об`єкта, використовуючи маршрути, віддалені від місця перебування підозрілого предмета.

4. дати вказівку спвробітникам охорони, служби - безпеки - по можливості зробити фото підозрілої знаходки - оточити місце розташування підозрілого предмета і відійти на безпечну відстань від нього.

5. При необхідності організувати відключення побутових і виробничих комунікацій - газу, води й електрики.

6. Якщо з виявленим предметом з ознаками вибухового пристрою відбулися будь - які дії до прибуття представників правоохороних органів, необхідно дочекатися появи фахівців - вибухотехніків і обов`язково повідомити їх про здійснення маніпуляцій з підозрілою знахідкою.

Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуації воєнного характеру


· зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації:

· не сповіщати про свої майбутні дії (плани) малознайомих людей, а також знайомих з ненадійною репутацією:

· завжди мати при собі документи (паспорт) що засвідчує особу, відомості про групу крові своєї та близьких родичів, можливіпроблеми зі здоров`я:

· знати місце розташування захисних споруд цивільного захисту поблизу місця проживанн, роботи, місця частого відвідування (магазин, базар, дорога до роботи, медичні заклади тощо). Без необхідності старатися як найменше знаходитись поза місцем проживання, роботи та малознайомих місцях:

· при виході із приміщень, пересуванні сходинами багатоповерхівок або до споруди цивільного захисту (сховища) дотримуватись правил правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, перестарілим людям та інвалідам, що значно скоротить термін зайняття укриття:

· уникати місць скупчення людей:

· не вступати в суперечки з незнайомими людьми, уникати можливих провокацій:

· у разі отримання будь - якої інформації від органів державної влади про можливу небезпеку або заходи щодо підвищення безпеки передати її іншим людям (за місцем проживання, роботи тощо):

· при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покидати цей район:

· посилювати увагу і за можливості, також залишити цей район, у разі появи засобів масової інформації сторони - агресора.

· орієнтуються на місцевості, розмовляють з акцентом, не характерна зовнішність, протиправні і провокативні дії, проведення незрозумілих робіт тощо) негайно інформувати органи правопорядку, місцевої влади, військових:

· у разі потраплання у район обстрілу сховатись у найближчу захисну споруду цивільного захисту, сховище (укриття). У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу споруд цивільного захисту, сховища і укриття - лягти на землю головою в сторону, протилежну вибухам. Голову прикриття руками (за наявності, для прикриття голови використовувати валізу або інші речі). Не виходьте з укриття до кінця обстрілу.


Дії під час перестрілки:

· якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж лягте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриття можуть бути служити виступи будинків, пам`ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам`ятайте, що автомобіль - не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне - вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під`їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки.

· проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливсоті повідомте про інцидент співробітників поліції.

· якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку - укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливості рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під`їздах, далі від вікон.

1. У разі загрози ураження стрілецькою зброєю:

– закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовими стрічками) для зниження ураження фрагментами скла;

– вимкнути світло, закрити вікна та двері;

– зайняти місце на підлозі в приміщенні, що не має вікон на вулицю (ванна кімната, передпокій);

– інформувати різними засобами про небезпеку близьких чи знайомих.

2. У разі загрози чи ведення бойових дій:

– закрити штори або жалюзі (заклеїти вікна паперовими стрічками) для зменшення ураження фрагментами скла. Вимкнути живлення, закрити воду і газ, загасити (вимкнути) пристрої для опалення;

– взяти документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, медичну аптечку;

– відразу залишити житловий будинок, сховатися у підвалі або у найближчому сховищі;

– попередити сусідів про небезпеку, допомогти людям похилого віку і дітям;

– без крайньої необхідності не залишати безпечне місце перебування;

– проявляти крайню обережність; не варто панікувати.

3. Під час повітряної небезпеки:

– відключити живлення, закрити воду і газ;

– загасити (вимкнути) пристрої для опалення;

– взяти документи, гроші і продукти, предмети першої необхідності, аптечку;

– попередити про небезпеку сусідів і, у разі необхідності надати допомогу людям похилого віку та хворим;

– дізнатися, де знаходиться найближче до укриття. Переконатися, що шлях до нього вільний і укриття знаходиться у придатному стані;

– як якнайшвидше дійти до захисних споруд або сховатися на місцевості. Дотримуватися спокою і порядку. Без крайньої необхідності не залишати безпечного місця перебування. Слідкувати за офіційними повідомленнями.

4. Під час масових заворушень:

– зберігати спокій і розсудливість;

– під час знаходження на вулиці – залишити місце масового скупчення людей, уникати агресивно налаштованих людей;

– не піддаватися на провокації;

– надійно зачиняти двері. Не підходити до вікон і не виходити на балкон. Без крайньої необхідності не залишати приміщення.

5. Якщо Вас захопили у заручники і Вашому життю є загроза:

– постаратися запам’ятати вік, зріст, голос, манеру говорити, звички тощо злочинців, що може допомогти їх пошуку;

– за першої нагоди постаратися сповістити про своє місцезнаходження рідним або міліції;

– намагатися бути розсудливим, спокійним, миролюбним, не піддавати себе ризику;

– якщо злочинці знаходяться під впливом алкоголю або наркотиків, намагатися уникати спілкування з ними, оскільки їхні дії можуть бути непередбачуваними;

– не підсилювати агресивність злочинців своєю непокорою, сваркою або опором;

– виконувати вимоги терористів, не створюючи конфліктних ситуацій, звертатися за дозволом для переміщення, відвідання вбиральні тощо;

– уникати будь-яких обговорень, зокрема політичних тем, зі злочинцями;

– нічого не просити, їсти все, що дають;

– якщо Ви тривалий час знаходитеся поряд зі злочинцями, постаратися встановити з ними контакт, визвати гуманні почуття;

– уважно слідкувати за поведінкою злочинців та їхніми намірами, бути готовими до втечі, пересвідчившись у високих шансах на успіх;

– спробувати знайти найбільш безпечне місце у приміщенні, де знаходитесь і де можна було б захищати себе під час штурму терористів (кімната, стіни і вікна якої виходять не на вулицю – ванна кімната або шафа). У разі відсутності такого місця – падати на підлогу за будь-якого шуму або у разі стрільбі;

– при застосуванні силами спеціального призначення сльозогінного газу, дихати через мокру тканину, швидко і часто блимаючи, викликаючи сльози;

– під час штурму не брати до рук зброю терористів, щоб не постраждати від штурмуючих, які стріляють по озброєних людях;

– під час звільнення виходити швидко, речі залишати там, де вони знаходяться, через ймовірність вибуху або пожежі, беззаперечно виконувати команди групи захоплення.

6. При проведенні тимчасової евакуації цивільного населення з небезпечної зони:

– взяти документи, гроші й продукти, необхідні речі, лікарські засоби;

– за можливості, надати допомогу пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями;

– дітям дошкільного віку вкласти до кишені або прикріпити до одягу записку, де зазначається ім’я, прізвище, домашня адреса, а також прізвище матері та батька;

– переміщатися за вказаною адресою. У разі необхідності – звернутися за допомогою до міліції та медичних працівників.

Бережіть себе і своїх малюків


Звернення до батьків

Головне управління ДСНС України у Харківській області вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

wym-1542955076833

Кiлькiсть переглядiв: 809